czwartek, 2 czerwca 2016

80. Naiwność cechą głupców.

Naiwność cechą głupców.


Opowiadanie zakończone.Autorka : Night Hunter.Mówi się, że człowiek powinien doceniać to co ma, jednak każdy czasem pragnie czegoś nieosiągalnego dla innych.

W Japonii w okresie Edo, około 1700 roku, pośród ludzi żył dwudziestoletni Kazuo Aihara. Zwykły człowiek którego ojcem był rybak, a matka krawcową, jednak nie było jej już na tym świecie za sprawą ciężkiej choroby panującej w tamtych czasach. Przystojny, a zarazem męski młodzieniec cieszył się wielką popularnością w gronie kobiet co często wykorzystywał zmieniając partnerki jak rękawiczki. Nie miał wygórowanych celów ani wielkich marzeń, po prostu chciał spokojnego "pobytu" na tym świecie. Żył skromnie, dlatego jedyne w czym mógł poczuć się bogaty to możliwość doboru jakiejkolwiek kochanki do czego wykorzystywał swój wygląd i uwodzicielski charakter. Jednak nie mógł odnaleźć szczęścia ani spełnienia, dlatego też czekał na ideał, na kogoś wyjątkowego.

Po drugiej stronie pośród stworów znanych z przeróżnych legend, przez kilka setek lat żyła kobieta Youkai, która przybrała postać ludzkiej kobiety. Nosiła imię Ise. Mimo urodzenia jako demon była bardzo spokojna i łagodna, lubiła samotność, a jej jedynymi towarzyszami były dzikie zwierzęta. Pożerała ludzi jedynie gdy było to konieczne, by przeżyć. Nie wiadomo co było sekretem jej długowieczności. Swoim niewinnym pięknem kusiła wielu Youkai, lecz odrzucała wszystkie skierowane do niej zaloty, gdyż nienawidziła ich wrogiej natury, tej której sama nie miała. Nosiła w sobie ogromny żal, że nie urodziła się człowiekiem, dlatego skrycie marzyła by związać się z ludzkim mężczyzną posiadającym tolerancyjne serce. Była dziwnym przypadkiem.

Po spotkaniu pewnej nocy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, uciekli zarówno od ludzi i demonów próbując żyć w odosobnieniu. Dorobili się dwojga dzieci. Jednak ich spokojne życie nie trwało długo, gdyż inny Youkai o imieniu Hougyoku uwięził Isę i jej dzieci w swoim zamku zostawiając Kazuo samego. Mężczyzna dzięki otrzymanemu spadku postanawia zatrudnić wybitnych ludzkich wojowników by uratować rodzinę. Czy jego nadzieja okaże się zgubna?

Czy związek człowieka i demona rzeczywiście nie może być akceptowalny? 
Template by Elmo