czwartek, 11 sierpnia 2016

Nowy Rozdział: Opowieść z Miasta Magii
Autorka: ellain
Ean wpatrywał się uważnym wzrokiem w powierzchnię rozciągającego się na płaszczyźnie dwóch przysuniętych do siebie stołów magionu. Pod nim leżała mapa, odpowiadająca mu rozmiarami. Machinalnie stukał palcami w jego powierzchnię, doskonale świadom niezadowolenia, malującego się na jego twarzy.
Miał nadzieję, że Dannel jednak okaże się idiotą — w końcu nigdy nie należał do szczególnie inteligentnych. Okazał się jednak dość przewidujący. Cóż, albo on, albo jeden z jego podwładnych. Nie miało to większego znaczenia — liczyło się jedynie to, że plan wyśledzenia mężczyzny za pomocą magionów legł w gruzach.
Kiedy tego ranka Steen obudził się i zobaczył jedną, pulsującą kropkę na magionie, natychmiast zawołał Eana. Początkowe zadowolenie szybko jednak znikło bez śladu, kiedy magion pokrył się niezliczonymi plamkami — znakami użytkowania magii.
To znaczyło, najpewniej, że Dannel domyślił się, jakiej taktyki użył Ean, i postanowił jej zapobiec, rozsyłając swoich ludzi po całej Urthei i każąc im korzystać z magii. Tym sposobem był niemożliwy do wyśledzenia.
Prawie.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Template by Elmo